Szybki kontakt

34 319 95 05 biuro@orbeapolska.pl

PON-PT: 9:00-17:00
ORBEA OLD SCHOOL Gain Winner 2018! Orbea 2018 Rallon Orbea Factory Team Custom Terra orca Orbea 2018 no1 Orca Team 2018

Testy sprzętu » Stylowy Vacuum

Stylowy Vacuum

Catlike przyzwyczaił już swoich klientów, że gdy wypuszcza na rynek nowy model, to nie jest to nic pospolitego. Vacuum na pewno przypadnie do gusty wielu rowerzystom, bo jest wyjątkowy.

Vacuum to trzeci w hierarchii kask produkowany przez hiszpańską firmę Catlike. Choć jest znacznie tańszy od topowego Whispera, testowanego przez nas półtora roku temu, to ma praktycznie te same rozwiązania technologiczne. Jest to typowy kask MTB o bardzo agresywnym kształcie. Od przodu widać ogromne wloty powietrza ułożone bocznie niczym skrzela rekina. Po środku również jest rząd dużych otworów, w tym jeden umiejscowiony centralnie na czole. Dzięki temu model ten zapewnia wyjątkowo dobrą wentylację, choć ma tylko 19 otworów.

Vacuum wykonany został w technologii In Mold. Jest bardzo solidnie zrobiony i przede wszystkim estetycznie. Testowalismy już wiele kasków, ale Catlike to światowy lider w temacie wykończenia swoich produktów. Ciężko się do czegoś przyczepić. Skorupa jest dość gruba, z zewnątrz w całości pokryta plastikiem. Nie ma tam odkrytych miejsc styropianu. Wewnątrz konstrukcji skośnie przebiegają elastyczne rurki absorbujące energię podczas uderzenia.

 

 

 

Catlike w swoich topowych modelach, również w tym, wprowadził dodatkowe wzmocnienia zwane LNP (Low Nape Protection), które mają przede wszystkim chronić tył głowy. Zatem jest to kask nie tylko ładny i starannie wykonany, ale również dobrze powinien spełniać funkcję ochronną. Vacuum ma głęboką konstrukcję, dlatego idealnie trzyma się na głowie. Za jego regulację odpowiada tradycyjny dla tej firmy system MPS, który ma plusy i minusy. Nie da się go regulować jedną ręką w czasie jazdy, za to jest wygodny i stanowi dodatkową ochronę potylicy. W zestawie otrzymujemy doczepiany daszek, który jest niewielkich rozmiarów, ale współgra stylistycznie ze skorupą. Vacuum produkowany jest w kilku różnych wersjach kolorystycznych. Celowo nie podajemy jakich, bo co roku się one zmieniają. Planując zakup Catlike, (to samo dotyczy modelu Whisper), dobrze jest go najpierw przymierzyć, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Warto też wiedzieć, że producent na swojej stronie podaje błędną numerację, która odbiega od rzeczywistej. Prawdziwa jest ta, która widnieje na naklejce na opakowaniu kasku. Te właśnie podajemy: SM (51-54 cm), MD (55-58 cm), LG (59-61 cm). Masa kasków podana przez producenta jest bliska rzeczywistej (może różnić się o kilka gramów): SM 260, MD 270 g., LG 280 g. Vacuum kosztuje 399 zł.

Komentarze

Bądź pierwszy. Skomentuj artykuł.

+ dodaj komantarz

Dodaj komentarz